SKUPINOVÉ WORKSHOPY

SKUPINOVÉ WORKSHOPY

Workshop: Krajina - Krásy švýcarských Alp v okolí Matterhornu, 06.-11.09.2011

Při rozhodování, kterou z alpských zemí vybrat pro workshop ve vysokých horách, bylo pro mě Švýcarsko jasnou volbou. Země s překrásnými jezery, ledovci a ostrými horskými štíty by mohla hostit workshopy po celé dlouhé roky a stále by se neomrzela. Na první kurz jsem tedy vybral to nejznámější, co tato země poskytuje. Většinu času jsme tedy trávili v oblasti Walliských Alp s dominantou Matterhornu. Po příjezdu do Švýcarska nás však čekal zcela jiný a trošičku speciální výstup. Malý ledovec s jezírkem schovaný vysoko v horách na hranicích s Itálií měl podle všeho velký potenciál pro nafocení opravdu silných fotek. Nevedla k němu však žádná značená cesta a také převýšení 1400m po probdělé noci s těžkým baťohem byl vcelku odvážný počin. Bohužel náše úsilí nebylo po zásluze odměněno a po výstupu jsme se pouze ponořili do nízké oblačnosti a z focení skoro nic nebylo.


Foto: Jiří Stránský


Foto: Jiří StránskýPočasí se naštěstí umoudřilo hned příští den a odcházející fronta navíc krásně pročistila vzduch, takže ranní pohled na Matterhorn byl naprosto úchvatný. Čekal nás výstup k proslavenému jezírku Stellisee, kde jsme také strávili noc. Došlo i na focení noční oblohy, při které jsme si procvičovali stanovení extrémně dlouhých expozic. Pouze škoda, že ne všichni jsme si nechali založní baterku na focení hvězd. Další den byl východ slunce jediný okamžik, kdy jsme pořídily zajímavé fotky, neboť nás čekal horký den s nudnou modrou oblohou..


Foto: Jiří StránskýFoto: Rastislav CibulkaFoto: Jiří StránskýPoslední den jsme se potom zastavili na Furka passu, kde nám Rhonský ledovec nabídl nečekaný a velice poutavý západ slunce. Fotili jsme jak vysoko nad ledovcem, tak přímo u ledovcového jezírka nad Rhonským vodopádem. Přestože byl celý kurz fyzicky poměrně náročný, vypořádali se s tím všichni účastníci velice statečně a celou dobu panovala skvělá atmosféra a dobrá nálada.


Foto: Jiří StránskýNěkolik fotografií ostatních účastníků:Foto: Zbyněk DuchoňFoto: Jaroslav ZákravskýFoto: Matěj LovíšekFoto: Lenka SkalskáFoto: Rastislav Cibulka