INDIVIDUÁLNÍ WORKSHOPY

INDIVIDUÁLNÍ WORKSHOPY

Individuální Workshopy

Intenzivní čistě praktické fotografické kurzy určené pro zájemce o focení, kteří mají náročnější požadavky a nechtějí se účastnit workshopů ve větší skupině fotografů. Lektor Jiří Stránský se věnuje celý čas pouze vám. Kurzy zaměřené na focení krajiny se konají kdekoliv v Severních Čechách od Krkonoš až po České Švýcarsko. Kurzy zaměřené na úpravy fotografií jsou určené i fotografům s velkým množstvím kvalitních fotek, kteří tápou v práci s počítačem.


Pouštní stíny, New South Wales, Austrálie

Náplň fotografického kurzu:
Jelikož se jedná o individuální kurzy, detailní náplň kurzu je pouze na domluvě, podle toho, o čem se chcete dozvědět nejvíce. Znamená to tedy, že věci, kterým rozumíte, se přeskočí a o to víc zbyde času na věci, které vám ještě jasné nejsou. Kurzy probíhají v takovém tempu, které vám dokonale sedí, aby jste se dozvěděli co nejvíce, ale zároveň vše plně vstřebali. Po každém teoretickém výkladu následuje i praktická část, při které si vše můžete vyzkoušet. V případě zájmu je také k dispozici profesionální fotovýbava, včetně plnoformátové digitální zrcadlovky Canon 5D Mark II a velkoformátový plotr o šíři 110cm.

Komu jsou kurzy určeny:
Kurzy jsou určeny komukoliv, kdo se chce dozvědět vše o problematice focení přírody a krajiny a všeho, co s tím souvisí. (Teorie expozice a kompozice, opužití příslušenství, zpracování fotografií v grafických editorech..)

Doporučené vybavení pro workshopy v terénu:
Nejlépe digitální či analogovou zrcadlovku, v krajním případě kvalitní kompaktní fotoaparát s manuálním režimem. K zrcadlovkám nejlépe více objektivů. Určitě od širokoúhlého objektivu (čím širší, tím lépe) s ohniskem alespoň 28mm (24mm lepší), až po teleobjektiv s ohniskem kolem 200mm. Pro seriozní práci v terénu je určitě doporučený stativ, případně přechodové filtry a polarizační filtr. Užitečné jsou i záložní baterie do foťáku a dostatek paměťových karet. Pro pohyb v terénu jsou určitě doporučené pevné boty a pro případ nenadálé změny počasí i nepromokavé svrchní oblečení.


Témata kurzů:

Začátky s digitální technikou - Hlavní důraz je kladen na perfektní zvládnutí svého fotoaparátu.

Základy krajinářské fotografie - Teorie problematiky krajinářské fotografie, její specifika, praktická výuka správné expozice a kompozice. Zvládnutí nutného příslušenství (práce s filtry, výběr objektivů..). Úvod do problematiky zpracování fotografií v počítači.

Pokročilé techniky v krajinářské fotografii - Tipy a triky pro dosažení profesionálních výsledků při focení přírody a krajiny.

Pokročilé techniky při úpravě fotografií, plné využití výhod focení do RAW, - Kurz je veden u počítače a detailně vás seznámí s grafickými editory pro dosažení perfektních výsledků. Seznámíte se i s problematikou tisku velkoformátových zvětšenin i s možností zkoušky tisku z vašich fotografií.


Termín kurzu: Dle dohody
Místo: Dle dohody
Ubytování: Pro vícedenní individuální kurzy dle dohody
Počet účastníků: Pouze 1 účastník.
Doprava: Dle dohody.
Cena: 2900,-Kč včetně DPH / 1 den (v ceně: lektor v průběhu celého kurzu, ubytování v případě vícedenního kurzu)
Přihláška: V případě zájmu nás prosím kontaktujte na email - jiristransky@atlas.cz . Do předmětu zprávy prosím uveďte "Individuální workshop" a do zprávy specifikujte, na co by měl být workshop zaměřen. Obratem obdržíte veškeré podrobnosti a přihláškový formulář.
Moeraki Boulder, Nový zéland


Skalní okno, Arches national park, Utah, USA


Potůček v pralese, Nový Zéland