SKUPINOVÉ WORKSHOPY

SKUPINOVÉ WORKSHOPY

Zahraniční workshop: Jarní Korsika, 14.4.–21.4.2018

Po velice úspěšném roce 2017 bych se opět rád vrátil na jeden z nejhezčích středomořských ostrovů. I tentokrát nás budou čekat jak překrásné laguny se zapomenutými plážemi a azurovou vodou, tak i drsné a divoké hory, či skalnaté útesy rostoucí přímo z moře. Korsika je v tomto období krásně rozkvetlá a teploty už dosahují velice příjemných hodnot, takže se jedná opravdu o relaxační focení. Čistě přírodní kompozice pak doplníme i o historická města a určitě okusíme i výbornou místní kuchyni.


Calanche, Korsika

Náplň fotografického kurzu:
Poznáme atmosféru jednoho z nejkrásnějších středomořských ostrovů a navštívíme nejatraktivnější části nejen korsického pobřeží. Přiblížíme si základní i pokročilé postupy při fotografování krajiny. Správný výběr místa a času fotografování, nezbytná příprava před stiskem spouště, správná expozice a principy kompozice v krajině. Na notebooku si ukážeme i práci v grafických editorech. Zkušení fotografové pak mohou objevit nová místa pro focení, případně najít další inspiraci v setkání s ostatními fotografy. Celý kurz je veden jako při reálné profesionální práci fotografa krajináře se všemi pozitivy (neuvěřitelné okamžiky při focení východů slunce, hory a pláže bez turistů, krystalicky čistý vzduch), ale i negativy (brzké ranní vstávání, v případě špatného počasí i troška nepohodlí). Celkově se ale jedná o pohodový kurz plný rozkvetlých luk a sluníčka. Pokud počasí dovolí a nebojíte se chladnější vody, tak dojde i na koupání.

Komu je kurz určen:
Kurz je určen všem zájemcům o fotografování krajiny, milovníkům cestování, dobrudružství a středomořské kultury. Vítáni jsou jak začínající fotografové, kteří teprve pronikají do tajů používání digitálních zrcadlovek, tak i zkušenější fotografové, kteří očekávají odpovědi na zcela specifické otázky či si chtějí přivézt jedinečné fotografie. Fotit budeme jak u moře, kde se budeme věnovat chytlavých fotografiím mořského pobřeží, útesů a pláží, tak i v divokých horách. Navštívíme i historická městečka, kterými je Korsika poseta. Jelikož nejlepší fotky vznikají brzy ráno s východem slunce a pozdě odpoledne, je velice obtížné dostat se za tmy na lokalitu. Proto preferuji spaní přímo na a nebo co nejblíže lokalitě, kde se fotí východ slunce. Vybraná mám ale dechberoucí místa, jako strážní věžička přímo na útesu vysoko nad mořem, či pláže s bílým pískem a azurovou vodou.

Doporučené vybavení:
Nejlépe digitální či analogovou zrcadlovku, případě kvalitní kompaktní fotoaparát s manuálním režimem. K zrcadlovkám nejlépe více objektivů. Určitě od širokoúhlého objektivu (čím širší, tím lépe) s ohniskem alespoň 28mm (24mm lepší), až po teleobjektiv s ohniskem kolem 200mm. Pro seriózní práci v terénu je určitě doporučený stativ, přechodové filtry (pokud používáte) a polarizační filtr. Velice užitečné jsou záložní baterie do foťáku, protože budeme delší čas mimo civilizaci, a určitě velké množství paměťových karet o velké kapacitě, případně databanka. (Záložní databanku budu mít sebou pro případ potřeby.) Na Korsice v tomto období panuje většinou příjemné klima s teplotou kolem 25 stupňů Celsia, může však i nárazově pršet. Určitě tedy doporučuji pevné boty a vhodné oblečení. Více ale užijete sluneční brýle a opalovací krém, který je proti jarnímu ostrému slunci skoro nutností.

Program kurzu:
Sobota 14.4.2018 - Podle dohody setkání v odpoledních hodinách a noční přejezd na Korsiku.
Neděle 15.4.- pátek 20.4.2018 - Celodenní focení na různých lokalitách. V průběhu focení výuka a zároveň debata nad teorií krajinářské fotografie a zpracování fotografií na počítači. V sobotu odpoledne odjezd z ostrova.
Sobota 21.4.2018 - Příjezd zpět do České republiky v průběhu dne.

Termín kurzu: 14.4.–21.4.2018
Místo: Korsika.
Ubytování: Částečně v kempech, na starých majácích, přímo v horách, či blízko pláže, vše podle místa, kde budeme ráno fotit.
Počet účastníků: max 8 fotografů.
Doprava: Společná v ceně, jedeme prostorným minibusem, takže zásoby zůstávají v autě, nemusíme vše tahat na zádech. Místo nástupu je pak po individuální domluvě.
Cena: 10500,-Kč (v ceně: doprava, trajekt, kempy, lektor v průběhu celého kurzu)
Přihláška: V případě zájmu prosím napište na email - jiristransky@atlas.cz . Do předmětu zprávy uveďte "Workshop Korsika 2018". Obratem obdržíte veškeré podrobnosti a přihláškový formulář.
Calanche, Korsika


Ajaccio, Korsika


Palombaggia, Korsika


Palombaggia, Korsika