SKUPINOVÉ WORKSHOPY

SKUPINOVÉ WORKSHOPY

Zahraniční Workshop: Krajina - Jarní Korsika, 26.4.-4.5.2014

Po velice vydařených kurzech z roku 2011 a 2012 jsem se rozhodl zorganizovat na Korsice další kurz. I tentokrát nás budou čekat jak překrásné laguny se zapomenutými plážemi a azurovou vodou, tak i drsné a divoké hory, či skalnaté útesy rostoucí přímo z moře. Kurz je určen jak začínajícím fotografům, tak zkušeným krajinářům. Jelikož bude poměrně dost času na focení, budu se opět moci věnovat každému fotografovi individuálně a probrat s ním veškeré techniky a triky vedoucí k dokonalým fotografiím. Celý kurz je sice přizpůsoben pořízení dokonalých snímků, takže se spí v divoké přírodě poblíž místa, kde se bude fotit, ale nejedná se o náročný kurz, kde by byli vysoké nároky na fyzickou kondici.


Roccapina, Korsika

Náplň fotografického kurzu:
Hlavním cílem kurzu je seznámit účastníky se základními i pokročilými postupy při fotografování krajiny. Správný výběr místa a času fotografování, nezbytná příprava před stiskem spouště, spravná expozice a principy kompozice v krajině, stejně tak i teorie zpracování fotografií v grafických editorech, jak pro účely tisku zvětšenin, tak i prezentaci na webu. Zkušení fotografové pak mohou objevit nová místa pro focení, případně najít další inspiraci v setkání s ostatními fotografy. Celý kurz je veden jako při reálné profesionální práci fotografa krajináře se všemi pozitivy (neuvěřitelné okamžiky při focení východů slunce, hory a pláže bez turistů, krystalicky čistý vzduch), ale i negativy (brzké ranní vstávání, v případě špatného počasí i troška nepohodlí. celkově se ale jedná o pohodový kurz, plný rozkvetlých luk a sluníčka. Pokud počasí dovolí - a zatím vždy dovolilo - tak dojde i na koupání. )

Komu je kurz určen:
Kurz je určen všem zájemcům o fotografování krajiny. Vítáni jsou jak začínající fotografové, kteří teprv pronikají do tajů používání digitálních zrcadlovek, tak i zkušenější fotografové, kteří očekávají odpovědi na zcela specifické otázky či si chtějí přivést jedinečné fotografie. Fotit budeme jak u moře, kde se budeme věnovat chytlavých fotografiím mořského pobřeží, útesů a pláží, tak i v divokých horách a navštívíme i historická městečka, kterými je Korsika poseta. Jelikož nejlepší fotky vznikají brzy ráno s východem slunce a pozdě odpoledne, je velice obtížné dostat se za tmy na lokalitu, kde se bude fotit, proto preferuji spaní přímo na a nebo co nejblíže lokalitě, kde se fotí východ slunce. Samozřejmě pouze v případě, že počasí dovolí. Vybrané mám ale dechberoucí místa, jako strážní věžička přímo na útesu vysoko nad mořem, či pláže s bílým pískem a azurovou vodou.

Doporučené vybavení:
Nejlépe digitální či analogovou zrcadlovku, v krajním případě kvalitní kompaktní fotoaparát s manuálním režimem. K zrcadlovkám nejlépe více objektivů. Určitě od širokoúhlého objektivu (čím širší, tím lépe) s ohniskem alespoň 28mm (24mm lepší), až po teleobjektiv s ohniskem kolem 200mm. Pro seriozní práci v terénu je určitě doporučený stativ, případně přechodové filtry a polarizační filtr. Velice užitečné jsou záložní baterie do foťáku, když budeme delší čas mimo civilizaci, a určitě velké množství paměťových karet o velké kapacitě, případně databanku. (Záložní databanku budu mít sebou pro případ potřeby.) Na Korsice v tomto období panuje většinou příjemné klima s teplotou kolem 25 stupňů Celsia, může však i nárazově pršet. Určitě tedy doporučuji pevné boty a vhodné oblečení.

Program kurzu:
Sobota 26.4.2014 - Podle dohody setkání v odpoledních hodinách a noční přejezd na Korsiku.
neděle 27.4.- sobota 3.5.2014 - Celodenní focení na různých lokalitách. V průběhu focení výuka a zároveň debata nad teorií krajinářské fotografie a zpracování fotografií na počítači. V sobotu odpoledne odjezd z ostrova.
Neděle 4.5.2014 - Příjezd zpět do České republiky v průběhu dopoledne.

Termín kurzu: 26.4.-4.5.2014
Místo: Korsika.
Ubytování: Ve stanech u auta, na starých majácích, přímo v horách, či blízko pláže, vše podle místa, kde budeme ráno fotit. V případě nutnosti v kempech.
Počet účastníků: max 8 fotografů.
Doprava: Společná v ceně, jedeme prostorným minibusem, takže zásoby zůstávají v autě, nemusíme vše tahat na zádech. Místo nástupu je pak po individuální domluvě.
LAST MINUTE Cena: 7 900,-Kč (původně 9 500,-Kč) (v ceně: doprava, trajekt, lektor v průběhu celého kurzu)
Přihláška: V případě zájmu prosím napište na email - jiristransky@atlas.cz . Do předmětu zprávy prosím uveďte "Workshop Korsika 2014". Obratem obdržíte veškeré podrobnosti a přihláškový formulář.
Calanche, Korsika


Ajaccio, Korsika


GR20, Korsika