SKUPINOVÉ WORKSHOPY

SKUPINOVÉ WORKSHOPY

Jarní focení na překrásném ostrově - KORSIKA, 5.-13.5.2011

Korsika i po třech návštěvách stále zůstává jednou z mých nejoblíbenějších středomořských destinací, proto jsem se i letos rozhodl zorganizovat zde v jarních měsících workshop. Květen je pak dle mého soudu pro návštěvu ostrova naprosto ideální, jelikož ještě není úmorné vedro, ale počasí je již poměrně stabilní. Navíc je v této době Korsika nádherně rozkvetlá a stále ještě bez návalů turistů. Termín kurzu tedy nakonec spadl do stejného data, jako loňský. K mému překvapení však i počasí bylo naprosto schodné s tím minulý rok. Ihned po příjezdu nás přivítal déšť a tak jsme se opět rozhodli ještě v noci přejet až na jih k městu Bonifacio. Stejně jako minule jsme se i tentokrát vzbudili do protrhané oblohy a nádherného východu slunce. Naše cesta pak vedla opět podél západního pobřeží.


Foto: Jiří Stránský


Foto: Jiří Stránský


Unikátní západ slunce na nás čekal kousek od Ajaccia, kde jsme původně přijeli fotit majáky. Obloha ale mínila jinak, takže nakonec objektivy mířily úplně na jinou stranu. Podobně zajímavé zážitky jsme si odnesli i ze zátoky Roccapina či proslavené Calanche. Jak se již stalo zvykem minulých kurzů, tak poslední den patřil návštěvě pláže Ostriconi, kde jsme neodolali a mimo focení se také vycachtali v moři.


Foto: Jiří StránskýFoto: Jiří Stránský


Jelikož se nás tento rok sešla opravdu skvělá parta, nebyla cesta pouze o focení, ale i o velké zábavě. Nikomu vlastně nakonec ani nevadilo opravdu brzké vstávání ještě před východem květnového slunce a ponocování dlouho po západu slunce. A tak nakonec mimo krajiny došlo i na focení humorných fotek lidí.


Foto: Jiří StránskýFoto: Jiří StránskýFoto: Jiří Stránský