SKUPINOVÉ WORKSHOPY

SKUPINOVÉ WORKSHOPY

Workshop: Krajina - Podzimní Dolomity, 12.-17.10.2010

Polovina října je už opravdu riskantní čas pro návštěvu vysokých hor, jakými Dolomity bezesporu jsou. Přesto nám počasí přálo a nadělilo nám úžasné chvíle a příležitosti pořídit vyjímečné fotografie. Jelikož se nás sešla skvělá parta a nálada byla opravdu plná motivace na focení, ihned po příjezdu o půlnoci na místo, jsme sbalili věci a vyrazili na lokalitu pro východové focení. Za odměnu jsme byli svědky opravdu výjimečného východu slunce u známé skupiny skal Tre Cime..Následovala krátká ferrata pro zpestření na vrchol Monte Paterna a přechod na lokalitu pro focení západu.


Foto: Jiří Stránský


Foto: Jiří Stránský


I když už ostatní východy slunce nebyly takto barevné, přesto jsme ani z jednoho místa neodjížděli s prázdnou. Kurz byl opravdu veden v duchu expedičního focení, takže celou fotografickou výbavu i s vybavením na přenocování jsme nesli na zádech. Odměnou nám však byli neopakovatelné zážitky, kdy jsme byli svědky usínání a probouzení krajiny v celé své kráse ve výškách kolem 2,5 kilometru. Myslím, že nikdo ani náznakem nelitoval.


Foto: Jiří StránskýFoto: Jiří Stránský


Poslední den nám Dolomity připravili bonbonek nakonec v podobě inverze, kdy z mraků pod námi vystupovali jen majestátné sestry Tofany a nádherné Monte Pelmo. Skončil však východ slunce a mraky stouply a celou krajinu zahalily do mlhy. Když začalo jemně sněžit byl to jasný signál, že přízeň hor skončila a je nejvyšší čas vydat se plni dojmů na cestu domů.


Foto: Jiří StránskýNěkolik fotografií ostatních účastníků:Foto: Kamil Rakyta


Foto: Kamil Rakyta


Foto: Robert Kupčík


Foto: Robert Kupčík


Foto: Matěj Lovíšek


Foto:Matěj Lovíšek


Foto: Rastislav Cibulka


Foto: Rastislav Cibulka