SKUPINOVÉ WORKSHOPY

SKUPINOVÉ WORKSHOPY

Workshop: Krajina - Jarní Národní park České Švýcarsko, 13.-15.05.2011

Jarní focení v Českém Švýcarsku je vždy poměrně náročné na vytrvalost, protože v květnu jsou nejdelší dny v roce. Ranní vstávání na východ slunce a večerní promítání u počítače nedají účastníkům příliš příležitostí k odpočinku. Přesto jsme s tím všichni bojovali velice statečně a odměnou pak bylo opravdu dostatek času probrat tématiku focení v krajině ze všech stran. I když sobotní ráno vypadalo velice nadějně, tak příjemné ranní světlo a dokonce mlhy v údolích vystřídal nudný opar a na celé dopoledne nás zahnal k řece.


Foto: Jiří Stránský


Foto: Jiří Stránský


Jelikož focení krajiny není vždy jednoduché a většina skvělých snímků vzniká daleko od civilizace na místech, kam je težké se dostat, vydali jsme se i my po proudu Chřibské Kamenice mimo všechny vyznačené trasy, abychom tento pocit mohli zažít na vlastní kůži. Za normálních okolností slušná stezka podél řeky se po loňských povodních stala opravdovým dobrodružstvím plným brodění ve studené řece, balancování po kamenech či kmenech a hledání nejschůdnější cesty. I když velká voda hodně řeku změnila a poničila i krásná zákoutí, která jsem měl v plánu fotit, podařilo se nám nakonec najít jedno malebné zákoutí, kde jsme strávili focením zbytek dopoledne.


Foto: Jiří StránskýFoto: Jiří Stránský


Odpoledne jsme se pak vydali do nedalekých kopců a navštívili jak varhany na Zlatém vrchu, tak i samotnou dominantu celé oblasti, vrch Studenec. Počasí ale přiliš nepřálo a nudný šedý opar vystřídala pouze přicházející oblačnost, která nám zhatila i poslední šance na poutavé večerní snímky. Příliš jsme tedy neotáleli a pustili se do teorie a hodnocení fotek. Neděle nás pak díky počasí opět zavedla k řece a tentokrát na oblíbený Dolský mlýn.


Foto: Jiří StránskýNěkolik fotografií ostatních účastníků:Foto: Dita Sajnerová


Foto: Martin Podhola


Foto: Petr Pilař


Foto: Michal Puč


Foto: Michal Pekárek


Foto: Petr Tesárek


Foto: Tomáš Novotný


Foto: Dalibor Šrůtek


Foto: Libor Brůha