O MNĚ

Má kvalifikace


joga017

 

Kdo jsem?

Jsem maminkou dvou dětí Sofinky a Danečka. Žijeme společně s manželem uprostřed nádherné krajiny Lužických hor. Jsem šťastná, že můžeme být v každodenním kontaktu s přírodou. 

Miluji pohyb ve všech podobách, je to můj život, můj každodenní rituál. Ráda také cestuji a  poznávám novou krajinu.  Užívám si, když mám chvilku jen pro sebe a můžu se toulat krajinou jen tak, sama se sebou. 

Na cestu seberozvoje jsem se vydala kvůli vlastním zdravotním problémům. Klasická medicína mi nedokázala nenabídnout řešení. Cítila jsem, že problém leží někde hlouběji a že ho nechci jen maskovat léky se spoustou nežádoucích účinků.

Zalíbení jsem našla ve východních kulturách. Jejich komplexní pohled na člověka mě od začátku fascinoval. V roce 2007 jsem začala s jógou. Díky vědomé práci s tělem mi došlo, v jak velkém napětí se moje tělo nachází a proč přišla určitá zpráva z nitra ve formě nemoci.  A tak začala moje celoživotní cesta, za kterou jsem vděčná. Jógu a její filozofii se snažím žít nejenom v prostoru jógamatky, ale hlavně  v každém okamžiku svého života. Soustředím se nejenom na pouhé cvičení, ale především se snažím žít vědomě tak, aby mě můj život a činnosti, které dělám vnitřně naplňovaly a dávaly smysl. S láskou a hlubokým naplněním v srdci předávám věci, které mně pomohly, dál lidem kolem mě. Zde cítím velké životní naplnění. 

.

Co vám tedy moje lekce jógy přinesou?

Na svých lekcí a relaxačních pobytech učím své klienty vnímat tělo na všech jeho úrovních. Vedu je k přijetí současného stavu takový, jaký je,  neboť pouze z tohoto bodu se mohou pohybovat dál lehce a s radostí. Od dynamického stylu jógu jsem postupně přešla k terapeutické hlubinné práci s tělem. Ráda také využívám různé léčivé nástroje a práci s hlasem. Mojí velkou inspirací je německá lektorka Daniela Meinl, u které jsou pošla výcvikem fasciální jógy.

Na lekcích se věnuji nejen pohybové terapi, ale také praxi všímavosti (mindfulness) , relaxaci či dechovým cvičením s využitím aromaterapie,. Pozornost věnuji také posílení hlubokého stabilizačního systému, takže objevíte a hlavně ucítíte i svaly, o kterých jste možná ani netušili, že je v těle máte. A přitom právě ty jsou nejvíce zodpovědné za správné držení těla. Hlavně se ale budu snažit, abyste alespoň na chvíli unikli stresu běžného života, načerpali novou energii a udělali něco pro svoje zdraví.

A co říci závěrem?

V poslední době zažívám příjemný pocit, že jsem konečně našla, čemu se chci naplno věnovat, co mě baví a naplňuje a co zároveň může být ku prospěchu i ostatním. Zjistila jsem, že pro celkové zdraví je nutné nejen zdravě jíst, ale vhodnou stravu doplnit i zdravým pohybem. Pokud tedy chcete udělat něco pro svoje zdraví, moc ráda vám trpělivým a přátelským způsobem předám svoje nabyté znalosti.